RESULTS RESULT
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | RAJNIAK Michal |
Team Ocra Slovakia |
SVK | 1:50:14.5 | 0:00:00.0 |
2. | VACÍK Jiří |
Spartan Gym Elite |
CZE | 1:52:39.1 | 0:02:24.6 |
3. | DIETRICH David |
MIT Tough Team Germany |
AUT | 1:59:32.3 | 0:09:17.8 |
4. | NOVÁK Lukáš |
Spartan Gym Elite |
CZE | 1:59:34.5 | 0:09:20.0 |
5. | PODZIMEK Jakub |
Spartan Gym |
CZE | 2:04:48.3 | 0:14:33.8 |
6. | VOROBOK Tomáš |
CZE | 2:07:18.3 | 0:17:03.8 | |
7. | SVOBODA Martin |
Spartan Gym Elite |
CZE | 2:09:18.3 | 0:19:03.8 |
8. | ŘEŘICHA Jan |
Sunny Gang Plzeň |
CZE | 2:10:22.0 | 0:20:07.5 |
9. | SVOBODA Vít |
CrossGym Benešov |
CZE | 2:12:43.2 | 0:22:28.7 |
10. | HROMADA Martin |
CZE | 2:17:03.1 | 0:26:48.6 | |
11. | KAMIC Petr |
Tantrum Monstra |
CZE | 2:17:43.6 | 0:27:29.1 |
12. | CHRAPPA Richard |
Team Ocra Slovakia |
SVK | 2:18:15.9 | 0:28:01.4 |
13. | KREJČÍ Pavel |
CZE | 2:18:33.6 | 0:28:19.1 | |
14. | MALIHA Vít |
CZE | 2:22:39.4 | 0:32:24.9 | |
15. | VOROBOK Lukáš |
CZE | 2:23:52.9 | 0:33:38.4 | |
16. | FIŠER Rostislav |
Spartan Gym Elite |
CZE | 2:25:55.5 | 0:35:41.0 |
17. | KRAUS Tomáš |
Sunny Gang Plzeň |
CZE | 2:26:54.9 | 0:36:40.4 |
18. | BABÁK Josef |
Tantrum Monstra |
CZE | 2:28:10.4 | 0:37:55.9 |
19. | GAJDOŠ Jan |
CZE | 2:29:16.6 | 0:39:02.1 | |
20. | MALIHA Roman |
CZE | 2:30:39.8 | 0:40:25.3 | |
21. | MACH Matěj |
CZE | 2:32:21.1 | 0:42:06.6 | |
22. | CHALABALA Jan |
Spartan Gym |
CZE | 2:32:48.2 | 0:42:33.7 |
23. | BUDÍN Pavel |
CZE | 2:33:47.5 | 0:43:33.0 | |
24. | VEPŘEK Martin |
CZE | 2:37:41.0 | 0:47:26.5 | |
25. | KUNZMANN Egon |
Sicaci |
CZE | 2:37:47.7 | 0:47:33.2 |
26. | MUHM David |
MIT Tough Team Germany |
AUT | 2:39:22.0 | 0:49:07.5 |
27. | PEŠEK Petr |
CZE | 2:39:25.7 | 0:49:11.2 | |
28. | FOJTÍK Václav |
CZE | 2:39:39.1 | 0:49:24.6 | |
29. | SCHNEIDER Martin |
CZE | 2:41:15.3 | 0:51:00.8 | |
30. | VEPŘEK Karel |
SRTG Čelákovice |
CZE | 2:42:27.1 | 0:52:12.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | CHRAPPA Bronislava |
Team Ocra Slovakia |
SVK | 2:47:50.3 | 0:00:00.0 |
2. | SCHEJBALOVÁ Tereza |
CZE | 3:00:25.9 | 0:12:35.6 | |
3. | BABUŠKOVÁ Stanislava |
CZE | 3:10:55.0 | 0:23:04.7 | |
4. | ŠAŠKOVÁ Zuzana |
CZE | 3:11:36.5 | 0:23:46.2 | |
5. | MÁLKOVÁ Lucie |
Mastergruppe |
CZE | 3:14:48.5 | 0:26:58.2 |
6. | DANI Michaela |
Spartan Gym |
CZE | 3:17:54.8 | 0:30:04.5 |
7. | VACKOVÁ Tereza |
CZE | 3:30:13.2 | 0:42:22.9 | |
8. | KUČEROVÁ Klára |
Spartan Gym |
CZE | 3:32:50.2 | 0:44:59.9 |
9. | SOBEKOVÁ Simona |
SVK | 3:35:14.2 | 0:47:23.9 | |
10. | CIGLEROVÁ Barbora |
MAGOŘI |
CZE | 3:38:46.8 | 0:50:56.5 |
11. | SVOBODOVÁ Klára |
CZE | 3:39:54.6 | 0:52:04.3 | |
12. | STEJSKALOVÁ Barbora |
Spartan Gym |
CZE | 3:41:41.5 | 0:53:51.2 |
13. | LONKOVÁ Magdalena |
CZE | 3:47:01.0 | 0:59:10.7 | |
14. | LINDENTHAL Franziska |
CZE | 3:47:03.2 | 0:59:12.9 | |
15. | AMBROZOVA Iva |
Sicaci |
CZE | 3:47:47.4 | 0:59:57.1 |
16. | TITĚROVÁ Barbora |
Army run Elite runners |
CZE | 3:51:28.2 | 1:03:37.9 |
17. | CHMELAŘOVÁ Eliška |
Army run Elite runners |
CZE | 3:51:28.5 | 1:03:38.2 |
18. | ŠVARCOVÁ Ilona |
CZE | 3:51:59.0 | 1:04:08.7 | |
19. | VLASÁKOVÁ Lenka |
CZE | 3:52:04.5 | 1:04:14.2 | |
20. | SUPUKOVÁ Anna |
SVK | 3:57:37.1 | 1:09:46.8 | |
21. | PORTELLOVÁ Karolina |
Barbarian Extreme Team |
CZE | 3:58:11.8 | 1:10:21.5 |
22. | VLACHOVÁ Veronika |
Antibiotik power |
CZE | 3:58:46.9 | 1:10:56.6 |
23. | RÁBAROVÁ Lenka |
CZE | 4:02:35.7 | 1:14:45.4 | |
24. | PĚČKOVÁ Zdeňka |
CZE | 4:04:47.6 | 1:16:57.3 | |
25. | MILUŠKOVÁ Tereza |
Spartan Gym |
CZE | 4:04:47.6 | 1:16:57.3 |
26. | VAŇUROVÁ Michaela |
Gladiators |
CZE | 4:06:39.6 | 1:18:49.3 |
27. | RAITROVÁ Hana |
SRTG Čelákovice |
CZE | 4:07:13.4 | 1:19:23.1 |
28. | LOMNICKÁ Tereza |
CZE | 4:09:03.1 | 1:21:12.8 | |
29. | STRNADOVÁ Karolína |
CrossGym Benešov |
CZE | 4:10:10.0 | 1:22:19.7 |
30. | HEJDUKOVÁ Kateřina |
SRTG Strupčice |
CZE | 4:13:26.2 | 1:25:35.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | RAJNIAK Michal |
Team Ocra Slovakia |
SVK | 1:02:53.3 | 0:00:00.0 |
2. | VACÍK Jiří |
Spartan Gym Elite |
CZE | 1:08:24.1 | 0:05:30.8 |
3. | PODZIMEK Jakub |
Spartan Gym |
CZE | 1:10:25.6 | 0:07:32.3 |
4. | DIETRICH David |
MIT Tough Team Germany |
AUT | 1:12:57.3 | 0:10:04.0 |
5. | VOROBOK Tomáš |
CZE | 1:14:01.8 | 0:11:08.5 | |
6. | MALIHA Roman |
CZE | 1:16:34.7 | 0:13:41.4 | |
7. | NOVÁK Lukáš |
Spartan Gym Elite |
CZE | 1:16:39.9 | 0:13:46.6 |
8. | CHRAPPA Richard |
Team Ocra Slovakia |
SVK | 1:16:53.4 | 0:14:00.1 |
9. | SVOBODA Martin |
Spartan Gym Elite |
CZE | 1:17:03.0 | 0:14:09.7 |
10. | MIKŠOVSKÝ Michal |
Gladiators |
CZE | 1:21:01.2 | 0:18:07.9 |
11. | MUHM David |
MIT Tough Team Germany |
AUT | 1:21:09.6 | 0:18:16.3 |
12. | HLAVATÝ Vláďa |
AF TEAM PLZEŇ |
CZE | 1:21:44.7 | 0:18:51.4 |
13. | ŠINDLER Matěj |
Gladiators |
CZE | 1:22:12.4 | 0:19:19.1 |
14. | VEPŘEK Karel |
SRTG Čelákovice |
CZE | 1:23:45.1 | 0:20:51.8 |
15. | DVOŘÁČEK Radek |
CZE | 1:24:22.6 | 0:21:29.3 | |
16. | KAREL Štěpán |
CZE | 1:24:55.1 | 0:22:01.8 | |
17. | HURSKYJ Alexandr |
Barbarian Extreme Team |
CZE | 1:25:32.4 | 0:22:39.1 |
18. | BABÁK Josef |
Tantrum Monstra |
CZE | 1:26:10.0 | 0:23:16.7 |
19. | FEHÉR Michal |
AF TEAM PLZEŇ |
CZE | 1:26:19.5 | 0:23:26.2 |
20. | STREJC Zdeněk |
CZE | 1:26:28.8 | 0:23:35.5 | |
21. | KRÁLÍK Petr |
CZE | 1:27:56.9 | 0:25:03.6 | |
22. | CHALABALA Jan |
Spartan Gym |
CZE | 1:28:13.4 | 0:25:20.1 |
23. | PŮTA Petr |
AF TEAM PLZEŇ |
CZE | 1:30:23.4 | 0:27:30.1 |
24. | SMÉKAL Oldřich |
MOJL |
CZE | 1:31:17.3 | 0:28:24.0 |
25. | SCHENK Sven |
MIT Tough Team Germany |
GER | 1:31:47.0 | 0:28:53.7 |
26. | RAŽNÝ Tomáš |
CZE | 1:32:17.0 | 0:29:23.7 | |
27. | VEPŘEK Martin |
CZE | 1:32:46.6 | 0:29:53.3 | |
28. | KREJČÍ Pavel |
CZE | 1:33:25.9 | 0:30:32.6 | |
29. | HANÁČEK Michal |
CZE | 1:33:33.5 | 0:30:40.2 | |
30. | ČERNÝ Jakub |
Tantrum Monstra |
CZE | 1:34:57.9 | 0:32:04.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | TLACHÁČOVÁ Sabína |
SVK | 1:42:12.9 | 0:00:00.0 | |
2. | SCHEJBALOVÁ Tereza |
CZE | 1:45:28.5 | 0:03:15.6 | |
3. | CHRAPPA Bronislava |
Team Ocra Slovakia |
SVK | 1:52:18.4 | 0:10:05.5 |
4. | NĚMCOVÁ Sandra |
CZE | 1:54:39.1 | 0:12:26.2 | |
5. | ROUBALOVÁ Jana |
CZE | 1:58:15.4 | 0:16:02.5 | |
6. | POLOCZKOVÁ Natálie |
Gladiators |
CZE | 2:00:42.5 | 0:18:29.6 |
7. | MÁLKOVÁ Lucie |
Mastergruppe |
CZE | 2:03:44.6 | 0:21:31.7 |
8. | SUKOVATÁ Klára |
Gladiators |
CZE | 2:04:36.6 | 0:22:23.7 |
9. | TOPINKOVA Petra |
CZE | 2:04:40.0 | 0:22:27.1 | |
10. | POUROVÁ Kateřina |
Pomalu a zběsile |
CZE | 2:07:09.1 | 0:24:56.2 |
11. | TITĚROVÁ Barbora |
Army run Elite runners |
CZE | 2:09:39.8 | 0:27:26.9 |
12. | SOMMERFELDT Miriam |
CZE | 2:09:57.2 | 0:27:44.3 | |
13. | BABNIČOVÁ Kateřina |
HLS TEAM |
CZE | 2:11:28.7 | 0:29:15.8 |
14. | LEDVINOVÁ Lucie |
Sunny Girls Plzeň |
CZE | 2:16:07.3 | 0:33:54.4 |
15. | ŠTAMBACHOVÁ Radka |
CZE | 2:16:09.9 | 0:33:57.0 | |
16. | PUCHROVÁ Tereza |
Sunny Girls Plzeň |
CZE | 2:16:20.0 | 0:34:07.1 |
17. | DANI Michaela |
Spartan Gym |
CZE | 2:19:02.7 | 0:36:49.8 |
18. | PERNÍČKOVÁ Lucie |
jinej gang |
CZE | 2:19:05.6 | 0:36:52.7 |
19. | ŠRÁMKOVÁ Denisa |
Sunny Girls Plzeň |
CZE | 2:20:40.5 | 0:38:27.6 |
20. | SVOBODOVÁ Klára |
CZE | 2:21:10.8 | 0:38:57.9 | |
21. | NOVAKOVA Jana |
Spartan Gym |
CZE | 2:21:56.7 | 0:39:43.8 |
22. | KUČEROVÁ Klára |
Spartan Gym |
CZE | 2:22:27.9 | 0:40:15.0 |
23. | FIALOVÁ Marie |
Sunny Girls Plzeň |
CZE | 2:22:49.3 | 0:40:36.4 |
24. | JERMANOVÁ Jitka |
Gladiators |
CZE | 2:22:51.8 | 0:40:38.9 |
25. | MYKYTA Marta |
CZE | 2:23:34.4 | 0:41:21.5 | |
26. | LIEBEZEITOVÁ Eva |
Mutějovický válec |
CZE | 2:25:27.9 | 0:43:15.0 |
27. | BERNEROVÁ Martina |
Progress Team |
CZE | 2:25:30.0 | 0:43:17.1 |
28. | SOUKUPOVÁ Vendula |
CZE | 2:26:38.2 | 0:44:25.3 | |
29. | POMAHAČOVÁ Tereza |
CZE | 2:28:41.7 | 0:46:28.8 | |
30. | PŘIBYLOVÁ Pavla |
CZE | 2:28:43.1 | 0:46:30.2 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | RAJNIAK Michal |
Team Ocra Slovakia |
SVK | 3:19:51.1 | 0:00:00.0 |
2. | NOVÁK Lukáš |
Spartan Gym Elite |
CZE | 3:28:00.4 | 0:08:09.3 |
3. | PODZIMEK Jakub |
Tantrum Monstra |
CZE | 3:28:08.8 | 0:08:17.7 |
4. | HANYK Lukáš |
CZE | 3:33:17.0 | 0:13:25.9 | |
5. | KRÁSA David |
CZE | 3:43:36.8 | 0:23:45.7 | |
6. | KOČVARA Luboš |
CZE | 3:47:19.9 | 0:27:28.8 | |
7. | MUHM David |
MIT Tough Team Germany |
AUT | 3:49:02.2 | 0:29:11.1 |
8. | BABÁK Josef |
Tantrum Monstra |
CZE | 4:00:08.0 | 0:40:16.9 |
9. | FIŠER Rostislav |
Spartan Gym Elite |
CZE | 4:04:37.3 | 0:44:46.2 |
10. | SVOBODA Martin |
Spartan Gym Elite |
CZE | 4:08:44.5 | 0:48:53.4 |
11. | FERSCHMANN Jakub |
Diversity Beasts |
CZE | 4:13:24.1 | 0:53:33.0 |
12. | WEILGUNY Miroslav |
SRTG Čelákovice |
CZE | 4:16:26.4 | 0:56:35.3 |
13. | STÜTZ Jan |
CZE | 4:18:23.4 | 0:58:32.3 | |
14. | LATISLAV Filip |
CZE | 4:19:31.4 | 0:59:40.3 | |
15. | KREJČÍ Pavel |
CZE | 4:19:46.8 | 0:59:55.7 | |
16. | FOLVARČÍK Jiří |
CZE | 4:28:00.1 | 1:08:09.0 | |
17. | KRAJČOVIČ Patrik |
Team Ocra Slovakia |
SVK | 4:29:17.2 | 1:09:26.1 |
18. | BROŽ Lukáš |
CZE | 4:30:13.3 | 1:10:22.2 | |
19. | SRNSKÝ Daniel |
SRTG Čelákovice |
CZE | 4:32:39.7 | 1:12:48.6 |
20. | OPL Vojtěch |
CZE | 4:33:08.6 | 1:13:17.5 | |
21. | TOPIČ Karel |
CZE | 4:33:38.3 | 1:13:47.2 | |
22. | SLOVÁČEK Dominik |
CZE | 4:35:40.9 | 1:15:49.8 | |
23. | VOLEK Jakub |
SRTG Praha |
CZE | 4:38:47.2 | 1:18:56.1 |
24. | KELLNER David |
CZE | 4:43:36.3 | 1:23:45.2 | |
25. | VEPŘEK Karel |
SRTG Čelákovice |
CZE | 4:44:50.6 | 1:24:59.5 |
26. | VEPŘEK Martin |
CZE | 4:45:56.8 | 1:26:05.7 | |
27. | KOUBA Daniel |
SRTG Praha |
CZE | 4:49:15.3 | 1:29:24.2 |
28. | MACH Matěj |
CZE | 4:53:11.4 | 1:33:20.3 | |
29. | BLÍN Ondřej |
SRTG Čelákovice |
CZE | 4:53:43.7 | 1:33:52.6 |
30. | BRADA Jiří |
CZE | 4:54:12.6 | 1:34:21.5 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | SCHEJBALOVÁ Tereza |
CZE | 5:08:14.6 | 0:00:00.0 | |
2. | ZIMMERMANNOVÁ Lenka |
SRTG Čelákovice |
CZE | 5:12:00.1 | 0:03:45.5 |
3. | MÁLKOVÁ Lucie |
Mastergruppe |
CZE | 5:16:29.2 | 0:08:14.6 |
4. | KUČEROVÁ Klára |
Spartan Gym |
CZE | 5:21:45.2 | 0:13:30.6 |
5. | SVOBODOVÁ Klára |
CZE | 5:40:44.6 | 0:32:30.0 | |
6. | CIGLEROVÁ Barbora |
CZE | 6:01:27.0 | 0:53:12.4 | |
7. | DROPPOVÁ Ivana |
SRTG Podluží |
CZE | 6:01:45.3 | 0:53:30.7 |
8. | PLEVÁKOVÁ Magdaléna |
Gladiators |
CZE | 6:03:52.5 | 0:55:37.9 |
9. | RUDKOVÁ Kristýna |
SRTG Čelákovice |
CZE | 6:04:21.3 | 0:56:06.7 |
10. | KUŠNÍROVÁ Marie |
SRTG Čelákovice |
CZE | 6:12:22.9 | 1:04:08.3 |
11. | MYKYTA Marta |
CZE | 6:22:37.3 | 1:14:22.7 | |
12. | ČERMÁKOVÁ Alena |
CZE | 6:25:54.7 | 1:17:40.1 | |
13. | ŠMOLÍKOVÁ Michaela |
CZE | 6:34:13.2 | 1:25:58.6 | |
14. | PORTELLOVÁ Karolina |
Barbarian Extreme Team |
CZE | 6:37:41.3 | 1:29:26.7 |
15. | LOJKOVÁ Romana |
SRTG Praha |
CZE | 6:38:32.0 | 1:30:17.4 |
16. | ŠEBKOVÁ Klára |
Luklajavi |
CZE | 7:00:48.7 | 1:52:34.1 |
17. | DVOŘÁKOVÁ Jana |
Luklajavi |
CZE | 7:07:05.8 | 1:58:51.2 |
18. | VODIČKOVÁ Pavla |
BOOTCAMP Team |
CZE | 7:07:08.5 | 1:58:53.9 |
19. | DVOŘÁKOVÁ Lenka |
CZE | 7:07:09.0 | 1:58:54.4 | |
20. | MÍŠKOVÁ Tereza |
SRTG Olomouc |
CZE | 7:19:33.4 | 2:11:18.8 |
21. | HUDZIKOVA Marika |
SRTG Rychnov nad Kněžnou |
CZE | 7:22:03.5 | 2:13:48.9 |
22. | PECHOVÁ Martina |
CZE | 7:24:31.6 | 2:16:17.0 | |
23. | SUTTEROVÁ Helen |
Diversity Beasts |
CZE | 7:24:52.2 | 2:16:37.6 |
24. | KUBÍČKOVÁ Nikola |
SRTG Čelákovice |
CZE | 7:25:33.1 | 2:17:18.5 |
25. | KONRÁDOVÁ Jitka |
CZE | 7:28:25.5 | 2:20:10.9 | |
26. | LONKOVÁ Magdalena |
CZE | 7:33:32.0 | 2:25:17.4 | |
27. | NĚMCOVÁ Martina |
Pierburg Team |
CZE | 7:34:27.6 | 2:26:13.0 |
28. | VÍTOVÁ Kamila |
Prague Bears Racing |
CZE | 7:34:29.7 | 2:26:15.1 |
29. | JURÁKOVÁ Iva |
CZE | 7:37:38.0 | 2:29:23.4 | |
30. | MRAČKOVÁ Veronika |
CZE | 7:37:38.8 | 2:29:24.2 |