RESULTS RESULT
Official results
- Master Weekend Elite
- Master Weekend Open
- Elite Men / Women
- BRUTAL Elite by category
- BRUTAL Elite Teams
- BRUTAL Open Men / Women
- BRUTAL Open by category
- BRUTAL Open Teams
- DRIL Elite Men / Women
- DRIL Elite by category
- DRIL Elite Teams
- DRIL Open Men / Women
- DRIL Open by category
- DRIL Open Teams
- MASAKR Elite Men / Women
- MASAKR Elite by category
- MASAKR Elite Teams
- MASAKR Open Men / Women
- MASAKR Open by category
- MASAKR Open Teams
- Junior
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | NOVÁK Lukáš |
CZE | 0:57:52.1 | 0:00:00.0 | |
2. | PODZIMEK Jakub |
CZE | 0:59:46.9 | 0:01:54.8 | |
3. | DRÁBEK Lukáš |
CZE | 1:03:35.3 | 0:05:43.2 | |
4. | ŘEHULA Jakub |
Triatlon Plzeň |
CZE | 1:04:25.8 | 0:06:33.7 |
5. | HAJŽMAN David |
Rehasport team |
CZE | 1:05:48.0 | 0:07:55.9 |
6. | BABÁK Josef |
CZE | 1:06:40.8 | 0:08:48.7 | |
7. | VANDEWALLE Billy |
Toughrun team belgium |
GER | 1:09:33.1 | 0:11:41.0 |
8. | SCHUH Martin |
AUT | 1:09:45.0 | 0:11:52.9 | |
9. | TRÄXLER Martin |
MIT OCR Germany |
GER | 1:10:51.8 | 0:12:59.7 |
10. | VLADYKA Jan |
CZE | 1:11:21.2 | 0:13:29.1 | |
11. | TÓTH Roman |
Rehasport team |
CZE | 1:11:39.9 | 0:13:47.8 |
12. | GRUBER Tim |
GER | 1:12:38.1 | 0:14:46.0 | |
13. | KRÁSA David |
CZE | 1:13:44.2 | 0:15:52.1 | |
14. | DE VRIES Florian |
Survivalrunning Augsburg |
NED | 1:16:37.9 | 0:18:45.8 |
15. | RAMBERGER Christian |
AUT | 1:18:57.7 | 0:21:05.6 | |
16. | CHMELAŘ Filip |
CZE | 1:20:35.8 | 0:22:43.7 | |
17. | SAMTLEBEN Thomas |
Survivalrunning Augsburg |
GER | 1:21:09.0 | 0:23:16.9 |
18. | SASSARATH Tobias |
Survivalrunning Augsburg |
GER | 1:21:10.5 | 0:23:18.4 |
19. | GANAHL Matthias |
AUT | 1:22:01.3 | 0:24:09.2 | |
20. | ERNST Günter |
AUT | 1:23:32.8 | 0:25:40.7 | |
21. | SCHWEIGERT Matthias |
Survivalrunning Augsburg |
GER | 1:24:50.3 | 0:26:58.2 |
22. | KRÝSL Miloslav |
CZE | 1:25:07.7 | 0:27:15.6 | |
23. | TOMEK Aleš |
CZE | 1:25:09.8 | 0:27:17.7 | |
24. | SUCHAN Miroslav |
CZE | 1:25:42.2 | 0:27:50.1 | |
25. | ISCHNER Patrick |
GER | 1:26:03.7 | 0:28:11.6 | |
26. | JENS Pappermann |
GER | 1:27:21.4 | 0:29:29.3 | |
27. | PECA Jakub |
CZE | 1:29:00.5 | 0:31:08.4 | |
28. | KARAPANAGIOTIDIS Konstantin |
GER | 1:29:33.4 | 0:31:41.3 | |
29. | RAPHAEL Lutz |
CZE | 1:32:53.8 | 0:35:01.7 | |
30. | SEBASTIAN Schultz-Igast |
Survivalrunning Augsburg |
GER | 1:33:59.0 | 0:36:06.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BADALÍKOVÁ Lucie |
CZE | 1:19:33.1 | 0:00:00.0 | |
2. | SCHUSTER Helena |
Survivalrunning Augsburg |
GER | 1:21:20.5 | 0:01:47.4 |
3. | BABUŠKOVÁ Stanislava |
CZE | 1:23:34.3 | 0:04:01.2 | |
4. | PILAT Michaela |
AUT | 1:23:47.3 | 0:04:14.2 | |
5. | JEŘÁBKOVÁ Ladislava |
CZE | 1:25:21.7 | 0:05:48.6 | |
6. | ADÁMKOVÁ Lucie |
CZE | 1:27:36.7 | 0:08:03.6 | |
7. | HEINRICH Julia |
GER | 1:46:42.3 | 0:27:09.2 | |
8. | PÜHRER Johanna |
AUT | 1:46:53.4 | 0:27:20.3 | |
9. | HURTOVÁ Lucie |
Predator Workout Ústí nad Labem |
CZE | 1:51:11.9 | 0:31:38.8 |
10. | GOFFIN Anneleen |
Toughrun team belgium |
GER | 1:59:41.0 | 0:40:07.9 |
11. | AMELIE Schabl |
AUT | 2:02:31.3 | 0:42:58.2 | |
12. | MALÁ Kateřina |
Neomezenej Obsah |
CZE | 2:03:48.7 | 0:44:15.6 |
13. | LANGER Antje |
GER | 2:06:21.2 | 0:46:48.1 | |
14. | NEJEDLÁ Eva |
Neomezenej Obsah |
CZE | 2:11:32.1 | 0:51:59.0 |