47. Internationale Kammlauf - 47. Internationale Kammlauf - Saturday
DATE : | 9.3.2019 | PLACE : | Klingenthal, Mühlleithen |
---|
Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
Publishing or redistribution of content is prohibited without written permission..
By downloading the file you accept these terms of use.
Loading...
Rank | Bib | Fullname | Nat. | Year | Club | Category | Time | Gap | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | diplom | 560 | OSKAR Böhme | 2007 | Skiverein Stützengrün e.V. | 1. / S12-männlich | 0:13:35.9 | 0:00:00.0 | ||
2 | diplom | 561 | FABIO Speri | 2007 | Skiverein Stützengrün e.V. | 2. / S12-männlich | 0:15:16.7 | 0:01:40.7 | ||
3 | diplom | 554 | SCHWARZENBERGER Cedrik | 2007 | TSG Bau Hammerbrücke | 3. / S12-männlich | 0:15:46.7 | 0:02:10.7 | ||
4 | diplom | 505 | KADNER Felix | 2008 | SV Grün Weiß Pirna | 1. / S11-männlich | 0:16:29.2 | 0:02:53.2 | ||
5 | diplom | 564 | DECKER Matous | 2007 | Sport Club Plzeň | 4. / S12-männlich | 0:16:39.2 | 0:03:03.2 | ||
6 | diplom | 510 | HANISCH Christopher | 2007 | SV Grün Weiß Pirna | 5. / S12-männlich | 0:17:05.4 | 0:03:29.5 | ||
7 | diplom | 546 | METSCHNABL Konstantin | 2009 | VSC Klingenthal | 1. / S10-männlich | 0:17:19.2 | 0:03:43.2 | ||
8 | diplom | 508 | SIEGEL Felix | 2007 | SV Grün Weiß Pirna | 6. / S12-männlich | 0:17:34.9 | 0:03:59.0 | ||
9 | diplom | 515 | KÜHNE Arne | 2008 | SV Grün Weiß Pirna | 2. / S11-männlich | 0:17:52.4 | 0:04:16.5 | ||
10 | diplom | 534 | SCHENDERLEIN Alex | 2007 | SV Grünbach | 7. / S12-männlich | 0:18:07.9 | 0:04:32.0 | ||
11 | diplom | 556 | LEIMBACH Mika | 2008 | OLV Ohrdruf | 3. / S11-männlich | 0:18:12.4 | 0:04:36.5 | ||
12 | diplom | 547 | GÖTZEL Aaron | 2010 | VSC Klingenthal | 1. / S9-männlich | 0:19:08.0 | 0:05:32.0 | ||
13 | diplom | 509 | GOROGRANZ Olofson | 2008 | SV Grün Weiß Pirna | 4. / S11-männlich | 0:19:16.5 | 0:05:40.5 | ||
14 | diplom | 562 | LOHR Philipp Paul | 2007 | WSC - ERZGEBIRGE OBERWIESENTHAL | 8. / S12-männlich | 0:19:18.2 | 0:05:42.2 | ||
15 | diplom | 517 | SCHOß Moritz | 2008 | SV Grün Weiß Pirna | 5. / S11-männlich | 0:19:23.7 | 0:05:47.7 | ||
16 | diplom | 552 | KIESEL Nick | 2010 | TSG Bau Hammerbrücke | 2. / S9-männlich | 0:19:42.5 | 0:06:06.5 | ||
17 | diplom | 513 | PYKA Julian | 2007 | SV Grün Weiß Pirna | 9. / S12-männlich | 0:19:54.7 | 0:06:18.7 | ||
18 | diplom | 512 | SCHIPPERS Finn | 2009 | SV Grün Weiß Pirna | 2. / S10-männlich | 0:19:56.0 | 0:06:20.0 | ||
19 | diplom | 571 | EISERMANN Till | 2009 | Skiverein Schönheide e.V. | 3. / S10-männlich | 0:20:21.5 | 0:06:45.5 | ||
20 | diplom | 538 | BACHMANN Albert | 2010 | SV Grünbach | 3. / S9-männlich | 0:20:48.0 | 0:07:12.0 | ||
21 | diplom | 569 | LEICHSENRING Niklas | 2009 | Skiverein Schönheide e.V. | 4. / S10-männlich | 0:21:00.5 | 0:07:24.5 | ||
22 | diplom | 514 | PETZKA Bruno | 2007 | SV Grün Weiß Pirna | 10. / S12-männlich | 0:21:06.0 | 0:07:30.0 | ||
22 | diplom | 563 | LOHR Maximilian | 2009 | WSC - ERZGEBIRGE OBERWIESENTHAL | 5. / S10-männlich | 0:21:06.0 | 0:07:30.0 | ||
24 | diplom | 559 | ANTON Sommermann | 2010 | Skiverein Stützengrün e.V. | 4. / S9-männlich | 0:21:31.2 | 0:07:55.2 | ||
25 | diplom | 568 | RICHTER Alfons | 2010 | Skiverein Schönheide e.V. | 5. / S9-männlich | 0:21:36.0 | 0:08:00.0 | ||
26 | diplom | 572 | MÜLLER Kenny | 2008 | Skiverein Schönheide e.V. | 6. / S11-männlich | 0:21:37.5 | 0:08:01.5 | ||
27 | diplom | 504 | GÖTZ Johann | 2011 | SV Grün Weiß Pirna | 6. / S9-männlich | 0:22:14.5 | 0:08:38.5 | ||
28 | diplom | 551 | WEIDLICH Kimi | 2009 | VSC Klingenthal | 6. / S10-männlich | 0:23:10.7 | 0:09:34.7 | ||
29 | diplom | 566 | JAROSCH Carl | 2010 | DSC 1898 e.V. | 7. / S9-männlich | 0:23:42.5 | 0:10:06.5 | ||
30 | diplom | 555 | SCHÜRER Tom | 2010 | TSG Bau Hammerbrücke | 8. / S9-männlich | 0:24:01.7 | 0:10:25.7 | ||
31 | diplom | 525 | VORRATH Etienne | 2009 | TSV Leuna e.V. | 7. / S10-männlich | 0:24:25.0 | 0:10:49.0 | ||
32 | diplom | 523 | STEINMETZER Elias | 2011 | TSV Leuna e.V. | 9. / S9-männlich | 0:32:02.5 | 0:18:26.5 | ||
--- | 520 | KNOTH Konrad | 2007 | SV Tanne Thalheim e.V. | . / S12-männlich | DNS | --- | |||
--- | 524 | HELBING Jakob | 2010 | TSV Leuna e.V. | . / S9-männlich | DNS | --- | |||
--- | 526 | MENNICKE Jamie | 2009 | TSV Leuna e.V. | . / S10-männlich | DNS | --- | |||
--- | 527 | DOHNAL Richard | 2008 | TSV Leuna e.V. | . / S11-männlich | DNS | --- | |||
--- | 537 | STIER Enno | 2009 | SV Grünbach | . / S10-männlich | DNS | --- | |||
--- | 548 | HEINICKE Predo | 2010 | VSC Klingenthal | . / S9-männlich | DNS | --- |